Historie klubu

Základní informace Kontakty Tréninkové středisko Historie Členové Události

Lyžařský oddíl TJ TATRAN LITOVEL vznikl v roce 1957 v horském středisku Petříkov. Z počátku měl oddíl 10 členů. Jedním z prvních trenérů byl František Zatloukal. Oddíl se v té době účastnil krajských závodů a okresních přeborů. Prvním přeborníkem okresu se stala Jitka Zatloukalová/Rampasová. Později se oddíl rozrostl na 15 členů.

V letech 1973 – 1988 se stále závodníci účastnili okresních přeborů i krajských závodů. Nejlepších výsledků dosáhli: Petr Lavička, Jana Zimmermannová, Ivana Zatloukalová, Jitka Poláková, Rudolf Nasadil, tito uvedení byli vítězové krajských závodů. Do širší reprezentace ČR se dostal Petr Lavička. Dalšími závodníky byli: Pavel Zimmermann, Jana Rampasová, Tomáš Kohout, Lenka Davidová. Tito jmenovaní se také účastnili krajských závodů včetně okresních přeborů.

Od roku 1992 do roku 2010 měl lyžařský oddíl LO TJ TATRAN LITOVEL generační pauzu. Svoji činnost opět plně nastartoval v sezóně 2013/2014, kdy se závodníci začali účastnit závodů seriálu Madeja Sport Cup, kde dosahovali a stále dosahují velmi slušných výsledků, viz. statistiky na stránkách czech-ski.cz.